Na wypadek końca świata – Global Village Construction Set

poniedziałek, 11 Luty, 2013 | technologia

Od grudniowego – nieudanego końca świata minęło już trochę czasu i jak na razie nikt nie wyznaczył kolejnej daty. Zatem jeśli nie uderzy w nas żadna kometa rodem z Melancholii możemy czuć się bezpiecznie. Bardziej prawdopodobne jest, że ktoś niechcący odpali globalny EMP jak w Revolution i sprawnie pozbawi nas całej – elektronicznej cywilizacji.

Co wtedy? Jak zbudować wszystko od początku w momencie gdy większość ludzi nie ma najmniejszego pojęcia jak działają telefony, które mają w kieszeniach ?

Marcin Jakubowski – absolwent Princeton po zdobyciu doktoratu z energii jądrowej doszedł do wniosku, że swoją pracą i badaniami powinien w bardziej wymierny sposób przysłużyć się rodzajowy ludzkiemu [ciekawe co o tym myślą inni doktoranci]. Żeby stać się bardziej użytecznym założył Open Source Ecology. Organizację, której głównym zadaniem jest zaprojektowanie, stworzenie i udostępnienie technologii umożliwiającej samodzielną konstrukcję najbardziej niezbędnych urządzeń umożliwiających funkcjonowanie cywilizacji.

Przygotowywany przez Open Source Ecology – Global Village Construction Set na chwilę obecną opracowuje  50 urządzeń, między innymi:

  • glebogryzarki,
  • opryskiwarki,
  • nowoczesnego silnika parowego,
  • silnika elektrycznego,
  • turbiny wiatrowej.

Zatem jeśli jesteśmy zainteresowani samodzielnym złożeniem jednego z powyższych wystarczy,  że przejdziemy na odpowiednią stronę. I z pewnymi umiejętnościami konstrukcyjnymi zaczniemy przygotowywać się do odbudowy cywilizacji.

Global Village Construction Set in 2 Minutes from Open Source Ecology on Vimeo.

 

Tagi: , , ,

Autor: Dominik Meller